حفاظت کاتدی چگونه کار می کند؟

حفاظت کاتدی چگونه کار می کند؟

سیستم های حفاظت کاتدی از خوردگی خطوط لوله، کف مخازن ذخیره سازی در سطح زمین، لوله کشی کارخانه و بسیاری دیگر از سازه های فلزی مدفون یا غوطه ور جلوگیری می کند.
دغدغه اصلی بهره برداران این دارایی ها افزایش عمر مفید آنهاست. از آنجایی که خوردگی عامل اصلی خرابی زودرس است، نصب و آزمایش منظم سیستم های حفاظت کاتدی راه حل محبوبی است.
طیف گسترده ای از کاربردهای عمرانی و صنعتی از سیستم های حفاظت کاتدی برای چندین سال حفاظت در برابر خوردگی استفاده می کنند. نصب معمولاً در طول ساخت و ساز اصلی، گسترش عمده یا ارتقاء انجام می شود.
این مقاله اصول اولیه را پوشش می‌دهد، اما در پرسش‌های متداول ما نیز به جزئیات بیشتری می‌پردازد. علاوه بر این، ما یک انجمن برای پرسیدن سوالات شما فراهم می کنیم.

 

 

 

سیستم های حفاظت کاتدی

حفاظت کاتدی گالوانیکی

یک سیستم گالوانیکی از آندهای متصل به یک ساختار محافظت شده در یک مدار استفاده می کند. علاوه بر این، آندهای گالوانیکی از دیفرانسیل ولتاژ طبیعی یا پتانسیل بین آند (منفی تر) و ساختار (کمتر منفی) برای کشیدن جریان از آند و سازه استفاده می کنند.
آندهای گالوانیکی (که آند قربانی نیز نامیده می شود) می توانند سازه های فولادی زیرزمینی، دریایی، خانگی و صنعتی را در برابر خوردگی در صورت اعمال صحیح و با محدودیت های خاص محافظت کنند. سیستم های CP گالوانیک برای کار کردن به منبع تغذیه خارجی نیاز ندارند. علاوه بر این، این آندها می توانند هم ماندگاری طولانی داشته باشند و هم به راحتی کار کنند.
آندهای گالوانیکی با ویژگی های مختلفی در دسترس هستند، از جمله:

  • آندهای فلزی لخت مانند منیزیم، روی، آلومینیوم و آلیاژهای دیگر

  • بسته بندی پشتی برای استفاده زیرزمینی

  • تسمه های فولادی خارجی برای نصب بر روی سازه ها

  • میله ها و اشکال خاص

سیستم حفاظت کاتدی تحت تاثیر جریان

هنگامی که حفاظت کاتدی گالوانیکی کافی نیست، راه حل نیاز به منبع تغذیه خارجی یا یکسو کننده حفاظت کاتدی دارد. سیستم های جریان تحت تاثیر از یک یکسو کننده برای ایجاد اختلاف پتانسیل بزرگتر استفاده می کنند که جریان را از آند خارج می کند تا به ساختار محافظت شده جریان یابد.

سیستم حفاظت کاتدی با استفاده از روش آند فداشونده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button